štvrtok, 15 apríla, 2021
1.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Európska komisia začala vyšetrovanie cukrovinkárskej firmy Mondelez

Európska komisia začala vyšetrovanie cukrovinkárskej firmy Mondelez

Európska komisia (EK) začala vo štvrtok vyšetrovanie cukrovinkárskej spoločnosti Mondelez. Ako dôvod uviedla podozrenia z obmedzovania hospodárskej súťaže v niektorých krajinách Európskej únie.

Do portfólia americkej spoločnosti patria viaceré značky čokolády a sušienok, ako Milka, Cote d’Or, Toblerone, Oreo, Cadbury, Figaro či Opavia. Okrem toho v roku 2014 spojila svoj kávový biznis s holandskou značkou Douwe Egberts. Ako EK informovala, spoločnosť patrí “k najväčším producentom čokolády, sušienok a kávy v Európskej únii”.

Európska komisia, na ktorú sa odvolala agentúra DPA, uviedla, že spustila hĺbkové vyšetrovanie pre podozrenie, že firma mohla brániť takzvanému paralelnému obchodu svojich výrobkov. Paralelný obchod umožňuje obchodníkom nakupovať výrobky firmy v lacnejších štátoch Európskej únie a predávať ich v krajinách, kde sú ceny vyššie. Európska komisia tieto praktiky podporuje, keďže podľa Bruselu to znižuje cenu výrobkov pre zákazníka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 Úmrtí 10,798 Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 15. apríla 2021 - 07:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -