nedeľa, 5 decembra, 2021
1.2 C
Bratislava
ÚvodArénaMesto Bratislava: Premyslite si, či potvrdenie o teste naozaj potrebujete

Mesto Bratislava: Premyslite si, či potvrdenie o teste naozaj potrebujete

Mesto Bratislava odporúča ľuďom, ktorí sa plánujú v najbližších dňoch zúčastniť na skríningovom testovaní na ochorenie COVID-19, aby sa maximálne chránili. Radí im, aby ak je to možné, nahradili rúško respirátorom, dodržiavali odstupy a netvorili pred odbernými miestami dlhé rady.

“Dobre si premyslite, či potvrdenie o teste pre nasledujúce dni naozaj potrebujete. Pokiaľ ste doma, vo vlastnej ‘bubline’ a neplánujete ju zmeniť, nevystavujte sa zbytočne riziku,” vyzvalo hlavné mesto. Ľudom radí, aby aj účasťou či neúčasťou na skríningovom testovaní sledovali v prvom rade vlastnú ochranu a ochranu svojich blízkych.

“Pred rizikom kontaktov s ľuďmi v radoch radšej uprednostnite odloženie testovania na iný deň alebo na inú hodinu či na iné miesto,” uviedla samospráva. Bratislava a jej mestské časti deklarujú, že sa snažili zabezpečiť čo najviac odberových miest. Primátor i bratislavskí starostovia preto ubezpečujú, že lokalít i času, keď sa môžu ísť ľudia otestovať, bude až do utorka (26. 1.) v hlavnom meste dostatok.

Kompletný prehľad všetkých odberových miest v Bratislave je k dispozícii na webovej stránke covid.bratislava.sk. Prostredníctvom tohto webu sa môže verejnosť aj objednať na testovanie vo vozidlách MHD, ktoré budú na viacerých miestach slúžiť ako odberové miesta. Priebežné informácie k testovaniu zverejňujú i jednotlivé bratislavské mestské časti na webových stránkach a sociálnych sieťach. Informujú tam o odberových miestach, o tom, kde je nutné sa objednať vopred aj o čakacích dobách pred jednotlivými miestnosťami.

728*90

1 komentár

  1. Tak toto je sila!!! Nakoniec tu nejakým omylom či nebodaj zázrakom otvorene priznávajú to čo sa hovorí už od samého začiatku tohto nezmyslu o celoplošnom testovaní. Že ľudia sa môžu najskôr nakaziť práve tam!!! Teraz to de facto priznávajú, bez toho že by si to hádam uvedomovali. Tak, že tak!!! Mysleniu zdar!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 729,475 +7,367 Dnes Úmrtí 14,826 +55 Dnes Uzdravení 595,369 Infikovaných 119,280 Last updated: 5. decembra 2021 - 17:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img