pondelok, 8 marca, 2021
-2.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Maďarsko sa s Ruskom dohodli o nákupe vakcíny Sputnik

Maďarsko sa s Ruskom dohodli o nákupe vakcíny Sputnik

Maďarská vláda podpísala s Ruskou federáciou dohodu o nákupe väčšieho množstva vakcíny proti vírusu SARS-CoV-2. Oznámil to v piatok na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, ktorý v Moskve rokoval s ruským ministrom zdravotníctva Michailom Muraškom.
     

 Podľa Szijjártóa sa dodávky uskutočnia v troch etapách. Detaily dohody a termín dodania spresní minister ešte v piatok.
     

 Šéf diplomacie pripomenul, že tento týždeň maďarskí experti preverili ruské výrobné kapacity a Národný ústav farmácie a bezpečnosti potravín (OGYÉI) udelil v stredu v rámci národnej kompetencie dočasné povolenie na jej použitie v núdzovom stave. “Moskovské vedenie poskytlo túto vakcínu na preverenie Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) v záujme získania certifikátu,” dodal maďarský minister.
      

“Dnešný deň otvára nové perspektívy spolupráce medzi Maďarskom a Ruskom,” povedal Muraško.

1 komentár

  1. Dobrá správa!!! Konečne sa objavilo svetielko na konci tunela. Teraz je potrebné aby aj Slovensko nasledovalo tento krok. Je to vykročenie správnym smerom. Orbán neprestáva prekvapovať s tým, ako dokáže on viesť nezávislú politiku. Mali by si s neho zobrať príklad aj ostatní predstavitelia členských štátov EU a hlavne tí čo sme vo V 4!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,390 Úmrtí 7,836 Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,254 Last updated: 8. marca 2021 - 07:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky