pondelok, 29 novembra, 2021
1.2 C
Bratislava
ÚvodArénaVo švajčiarskom stredisku St. Moritz sú hotely v karanténe

Vo švajčiarskom stredisku St. Moritz sú hotely v karanténe

Úrady v kantóne Graubünden nariadili všetkým 5200 obyvateľom tohto mestečka, ktoré samé seba označuje za rodisko zimných športov, aby na verejnosti nosili rúška.

 V luxusnom lyžiarskom stredisku St. Moritz na juhovýchode Švajčiarska sú od pondelka v karanténe dva hotely, pričom tamojšie lyžiarske školy majú zakázané poskytovať svoje služby. Miestne úrady sa takýmto spôsobom snažia potlačiť šírenie nového nákazlivejšieho variantu koronavírusu, ktorý tam zaznamenali. Informuje o tom agentúra Reuters.

Úrady v kantóne Graubünden nariadili všetkým 5200 obyvateľom tohto mestečka, ktoré samé seba označuje za rodisko zimných športov, aby na verejnosti nosili rúška. Zatvorené sú zároveň všetky školy či centrá pre deti. V utorok prebehne v meste hromadné testovanie.

“V súčasnosti je známa približne desiatka prípadov v dvoch hoteloch. Na zabezpečenie ochrany zdravia obyvateľov a hostí umiestnil rezort zdravotníctva tieto dva hotely do karantény a ich zamestnancom a hosťom nariadil podstúpiť testy na zistenie nového koronavírusu,” oznámilo vedenie kantónu, pričom hotely v karanténe nemenovalo.

Uviedlo však, že medzi ich hosťami sú pravdepodobne aj cudzinci. Dodalo tiež, že tam identifikovali mutáciu vírusu s označením N501Y, ktorá bola najskôr zaznamenaná v Británii a Juhoafrickej republike.

Švajčiarsko v rámci zamedzenia šíreniu nákazy nariadilo zatvorenie reštaurácií, barov, divadiel a ďalších voľnočasových zariadení.

Lyžiarske vleky však ponechalo otvorené s tým, že musia dodržiavať bezpečnostné zdravotné opatrenia ako napríklad nosenie rúšok. Vleky a svahy ostávajú teraz naďalej otvorené aj v samotnom St. Moritz a okolí.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 673,015 +5,054 Dnes Úmrtí 14,341 +67 Dnes Uzdravení 549,171 Infikovaných 109,503 Last updated: 29. novembra 2021 - 12:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img