sobota, 27 februára, 2021
4.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Indonézia: Po zemetrasení hlásia najmenej 35 obetí

Indonézia: Po zemetrasení hlásia najmenej 35 obetí

Najmenej 35 ľudí zahynulo pri silnom zemetrasení, ktoré v piatok zasiahlo indonézsky ostrov Sulawesi. Stovky ďalších ľudí utrpeli zranenia, uviedli miestni predstavitelia, podľa ktorých sa zrútila nemocnica a ďalšie budovy boli vážne poškodené. Informácie priniesli agentúry AFP a DPA.

Otrasy s magnitúdou 6,2 nastali v skorých ranných hodinách miestneho času a vyvolali paniku medzi vystrašenými obyvateľmi ostrova, na ktorom pri mohutnom zemetrasení a cunami pred dva a pol rokom prišli o život tisíce ľudí.

Väčšinu obetí hlásili z mesta Mamuju, metropoly provincie Západné Sulawesi, kde sa podľa svedkov zrútili “mnohé” budovy vrátane miestnej nemocnice či časti jedného hotela. Značne poškodený bol aj úrad guvernéra, cesty popraskali a ku škodám došlo aj na miestnom letisku.

Úrady už skôr uviedli, že zranenia utrpelo vyše 600 ľudí, z nich 200 vážne.

Obyvateľov tiež varovali pred možnými silnými dotrasmi a vyzvali ich, aby sa vyhýbali pobrežiu v prípade, že by došlo k prívalovým vlnám cunami.

Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo 36 kilometrov južne od Mamuju (vysl. mamudžu), vyplýva z údajov americkej geologickej služby USGS, podľa ktorej otrasy vychádzali z pomerne malej hĺbky 18 kilometrov.

Indonézia zažíva častú seizmickú a vulkanickú aktivitu vzhľadom na to, že sa nachádza v oblasti známej ako tichomorský ohnivý kruh, kde sa stretáva viacero tektonických platní.

V roku 2018 zemetrasenie s magnitúdou 7,5 a následné cunami zanechali na Sulawesi viac než 4300 mŕtvych alebo nezvestných.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 Úmrtí 6,966 Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 27. februára 2021 - 08:12 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky