streda, 20 januára, 2021
2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Poslanci počítajú s mimoriadnou schôdzou popoludní

Poslanci počítajú s mimoriadnou schôdzou popoludní

Poslanci Národnej rady (NR) SR počítajú s mimoriadnou schôdzou už v stredu o 15.00 h. Venovať by sa mala balíku zmien súvisiacich s druhou vlnou pandémie nového koronavírusu, ktorý by mala vláda prijať na svojom aktuálnom rokovaní. Legislatívnym zmenám by sa malo plénum venovať v skrátenom legislatívnom konaní. Potvrdili to viacerí poslanci s tým, že dostali avízo, no oficiálnu pozvánku ešte nie.

Predsedníčka klubu Za ľudí Jana Žitňanská uviedla, že už v utorok (12. 1.) dostali avízo, že by mala byť schôdza NR SR v stredu popoludní. Poslanci Za ľudí podľa jej slov na rokovanie prídu, keďže o tom boli dopredu informovaní. So schôdzou ráta aj podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí). Uviedol, že zatiaľ nemá informáciu o tom, či už bol návrh z vlády doručený parlamentu.

Šéf klubu OĽANO Michal Šipoš rovnako počíta so schôdzou. “NR SR zasadá nepretržite. Máme dostatočné platy, tak keď sa zvolá schôdza, máme byť v robote,” poznamenal.

“Dostali sme upozornenie, že máme počítať s tým, že o 15.00 h má byť schôdza. Poslanci s tým teda počítajú,” povedala predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová.

Informáciu o schôdzi dostali aj nezaradení poslanci pôsobiaci v strane Hlas-SD. Hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková pre potvrdila, že sa na schôdzu chystajú.

Vládny balík zmien má umožniť vykonať očkovanie proti ochoreniu COVID-19 aj mimo ambulancií s cieľom čo najrýchlejšej realizácie očkovania. Zaviesť by sa mala tiež sankcia za porušenie nastavených pravidiel pri očkovaní. V rámci zmien sa má upraviť aj zákon o verejnom obstarávaní, cieľom je rozšíriť výnimku z povinnosti dodržiavania odkladnej lehoty na všetky priame rokovacie konania. Spresniť sa majú i pravidlá nakladania s hnuteľným majetkom štátu vo verejnom záujme ako darovanie hnuteľného majetku štátu, ktorým sú ochranné pomôcky, testy, vakcíny, iné lieky, zdravotnícky materiál.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 228,778 +2,484 Dnes Úmrtí 3,737 +100 Dnes Uzdravení 176,864 Infikovaných 48,177 Last updated: 20. januára 2021 - 21:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky