pondelok, 25 januára, 2021
3.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Militanti v Pakistane strieľajú na zdravotníkov, ktorí očkujú proti detskej obrne. Tiež...

Militanti v Pakistane strieľajú na zdravotníkov, ktorí očkujú proti detskej obrne. Tiež na ich policajný sprievod

Ozbrojenci na severozápade Pakistanu zastrelili v utorok policajta, ktorý zabezpečoval ochranu zdravotníkom očkujúcim deti proti detskej obrne, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na úrady.
      

Ozbrojenci podľa polície zaútočili na policajta v provincii Chajbar Paštúnchwá. Zdravotnícki pracovníci zranenia neutrpeli.
     

 Úrady v Pakistane začali v pondelok novú očkovaciu kampaň proti detskej obrne, v rámci ktorej chcú podať vakcínu približne 40 miliónom deťom vo veku do piatich rokov. Do týždeň trvajúcej akcie sa zapoja desaťtisíce zdravotníkov po celej krajine.
     

 Kampaň financovaná OSN má za cieľ odstrániť detskú obrnu, ktorá sa stále vyskytuje v Pakistane a Afganistane.
      

Zdravotnícki pracovníci, ktorými sú prevažne ženy, v sprievode policajtov navštevujú domácnosti v krajine a očkujú deti vo veku do päť rokov, píše DPA. Robia to niekoľkokrát do roka.
      

Na zdravotníckych pracovníkov často útočia militanti prepojení s teroristickou organizáciou al-Káida. Militanti zdravotníkov obviňujú zo špionáže a tvrdia, že vakcína proti detskej obrne má za cieľ sterilizovať deti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 17:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky