utorok, 26 januára, 2021
-0.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Pozvánku na inauguráciu dostal aj veľvyslanec Ruskej federácie v USA. Trump nepríde

Pozvánku na inauguráciu dostal aj veľvyslanec Ruskej federácie v USA. Trump nepríde

Spojené štáty poslali Rusku pozvánku na inauguráciu novozvoleného prezidenta Joea Bidena. Ruskú štátnu tlačovú agentúru TASS o tom informovalo ruské veľvyslanectvo v hlavnom meste USA Washington.
      

Inaugurácia Bidena sa bude konať 20. januára za zvýšených bezpečnostných opatrení.
     

 “Dostali sme pozvanie. Veľvyslanec (Ruskej federácie v USA Anatolij Antonov) sa na slávnostnej inaugurácii zúčastní,” uviedla diplomatická misia vo Washingtone.
      

Americké spravodajské služby pred časom dospeli k záveru, že Rusko zasiahlo do prezidentských volieb v USA v roku 2016 v prospech Trumpa, ktorého súperkou bola vtedy demokratická kandidátka a exministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová.
      

Demokrat Biden porazil republikánskeho prezidenta Trumpa v prezidentských voľbách, ktoré sa konali 3. novembra 2020. Americký Kongres Bidenovo víťazstvo definitívne potvrdil v stredu 6. januára. Trump dlhodobo odmietal prijať porážku a snažil sa podnikať kroky s cieľom zmeniť výsledky volieb.
      

Priaznivci Trumpa práve v stredu násilím vnikli do sídla Kongresu vo Washingtone, keď zákonodarcovia oboch komôr oficiálne potvrdzovali víťazstvo Bidena v prezidentských voľbách. Zasadnutie prerušili a kongresmanov i novinárov evakuovali. O život prišlo päť ľudí.
      

Trump, ktorého demokrati obviňujú z podnecovania svojich podporovateľov na vzburu, na inauguráciu podľa očakávania nepríde.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 03:14 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky