štvrtok, 5 augusta, 2021
17.7 C
Bratislava
ÚvodArénaSzalay: Máme dohodu s ambulantnými lekármi. Súčinnosť a funkčná sieť ambulancií odbremenia...

Szalay: Máme dohodu s ambulantnými lekármi. Súčinnosť a funkčná sieť ambulancií odbremenia nemocnice

Ambulantní lekári na území Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) budú zdravotnú starostlivosť počas pandemickej situácie nového koronavírusu poskytovať v maximálnom rozsahu. Okrem klasických ordinačných hodín budú dostupní aj prostredníctvom telekonzultácií. So zástupcami ambulantných lekárov sa na tom dohodol lekár a riaditeľ odboru zdravotníctva Úradu BSK Tomáš Szalay.
      “Veľkou pomocou bude aj poskytovanie ambulantnej zdravotnej starostlivosti suspektným a covidovým pacientom, ktorí nevyžadujú hospitalizáciu. Samozrejme, za dodržania všetkých bezpečnostných a protiepidemiologických opatrení tak, aby nemuseli byť posielaní do preťažených nemocníc,” skonštatoval Szalay. Počas domácej karantény budú však monitorovaní, čo podľa neho pomôže včas zachytiť varovné príznaky zhoršovania ich zdravotného stavu.
      Bratislavský kraj zároveň apeloval na lekárov špecialistov, aby v prípadoch, ktoré neznesú ďalší odklad, prijímali takýchto alebo nových pacientov do svojej starostlivosti. Kooperovať by mali tiež so všeobecnými lekármi vo svojom regióne. Kraj tak reaguje na to, že väčšina špecializovaných ambulancií v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) v súčasnosti neposkytuje inú starostlivosť.
      “Súčinnosť a funkčná ambulantná sieť sú dôležité na to, aby sme pomohli nemocniciam v kraji a predišlo sa ich zahlteniu. Pomôžeme tak zmierniť dôsledky pandémie na zdraví a životoch ľudí, pacientov, lekárov, ich rodín, kolegov, priateľov a známych,” vyhlásil predseda BSK Juraj Droba.
      BSK komunikuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a ubezpečuje, že je nápomocný v prípade zabezpečenia antigénových testov, rúšok či respirátorov FFP2. Týka sa to aj vyžívania mobilného odberového miesta, ktoré kraj zriaďuje na svojom parkovisku.
      Pomôckou pre pacientov v aktuálnej pandemickej situácii môže byť aj stránka webová stránka e-VUC.sk. Pozrieť si môžu napríklad ordinačné hodiny alebo zistiť, ku ktorému lekárovi patria podľa svojho bydliska. “Užitočné sú aj informácie o najbližšej otvorenej lekárni, ambulantných pohotovostiach či mobilných odberových miestach,” dodal Szalay.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 5. augusta 2021 - 01:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -