pondelok, 8 marca, 2021
2 C
Bratislava
Úvod Aréna Česko: Vláda predĺžila lockdown o ďalšie dva týždne

Česko: Vláda predĺžila lockdown o ďalšie dva týždne

Opatrenia proti koronavírusovej pandémii zostanú v Českej republike na najprísnejšom piatom stupni systému PES najmenej do 22. januára. Na tlačovej konferencii po rokovaní vlády to vo štvrtok oznámil minister zdravotníctva Jan Blatný. Tento termín sa zhoduje s koncom núdzového stavu, uviedol server Novinky.cz.

Aj po 15. januári budú pre občanov k dispozícii zadarmo antigénové testy, na ktoré sa bude možné objednávať bez nutnosti odporúčania lekára či úradov. Doteraz bolo v ČR vykonaných viac ako 950.000 antigénových testov.

Účinok opatrení by sa mala podľa Blatného prejaviť v priebehu budúceho týždňa. Ak by došlo k razantnej zmene vývoja, vláda bude situáciu riešiť. V prípade potreby by mohlo dôjsť aj k ďalšiemu sprísneniu opatrení. Kolegov vo vláde chce Blatný oboznámiť s opatreniami, ktoré platia v susedných krajinách.

Blatný ďalej uviedol, že kabinet umožní návštevy v zariadeniach pre dlhodobo chorých a zariadeniach následnej starostlivosti. Návštevník bude musieť predložiť negatívny test a mať nasadený respirátor.

Minister priemyslu a obchodu Karel Havlíček oznámil, že okamžite pripraví kompenzačný program pre lyžiarske areály, ktorých otvorenie presadzoval.

V Českej republike zaznamenali za stredu 17.668 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 pri 36.966 vykonaných PCR testoch. Ide o najvyšší denný prírastok nakazených od začiatku pandémie. V stredu pribudlo podľa predbežných údajov aj najmenej 84 úmrtí. Aktuálne je v ČR nakazených 132.725 osôb, čo je takisto najvyšší počet od začiatku pandémie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,390 Úmrtí 7,836 Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,254 Last updated: 8. marca 2021 - 10:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky