streda, 21 apríla, 2021
7 C
Bratislava
Úvod Aréna Matovič: Znepokojujúce chvíle vo Washingtone, násilie nie je nikdy oprávnené

Matovič: Znepokojujúce chvíle vo Washingtone, násilie nie je nikdy oprávnené

Predseda slovenskej vlády Igor Matovič vo štvrtok vyjadril znepokojenie nad dianím v americkej metropole Washington, kde demonštrujúci vnikli v noci do sídla amerického Kongresu.

“Znepokojujúce chvíle vo Washingtone D.C. Násilie nie je nikdy oprávnené. Kapitol je symbolom demokracie. Jeho zákonodarná funkcie musí byť vždy a za každých okolností rešpektovaná. O tom je právny štát,” napísal Matovič na sociálnej sieti Twitter.

V stredu obklopili budovu Kongresu stovky Trumpových priaznivcov, strhli barikády pred hlavným vchodom a desiatky z nich vnikli aj dovnútra po tom, ako sa jeho obe komory zišli na zasadnutí s cieľom potvrdiť víťazstvo Trumpovho súpera Joea Bidena v prezidentských voľbách. V chaotickej situácii zasadnutie prerušili a kongresmanov i novinárov evakuovali.

2 KOMENTÁRE

  1. Zaujímavé,,,podľa kokota násilie v USA je neoprávnene ale násilie v Bieloruskú je v poriadku to treba ešte aj finančné podporiť na úkor slovákov , a tak isto aj násilie v Ukrajine na majdane bolo v poriadku. Aké môže byť celé Slovensko ,ak nám vládnu takýto dementi????

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 Úmrtí 11,244 Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 21. apríla 2021 - 09:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -