Na stránke korona.gov.sk je k dispozícii registračný formulár na očkovanie, pre prioritné skupiny

0
zdravotná sestra očkuje vakcínou proti ochoreniu COVID-19 (Foto: TASR)

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v sobotu sprístupnilo online registračný formulár na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Formulár je prístupný pre všetkých zdravotníckych pracovníkov. Dostupný je na stránke korona.gov.sk. Prioritu majú tí pracovníci, ktorí diagnostikujú, liečia a zabezpečujú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19. TASR o tom informoval komunikačný odbor rezortu.

Ako ďalej uviedol, registráciu môžu nateraz využiť aj osoby, ktoré pri starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú. Ide teda o študentov zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, či zamestnanci spoločnosti, ktorí vykonávajú upratovaciu službu v nemocniciach.

“Ďalšou pre skoré očkovanie priorizovanou skupinou pre rizikovosť svojho povolania sú zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci,” priblížilo MZ SR s tým, že takéto osoby môžu využiť registráciu taktiež od soboty. Na základe svojej preferencie si môžu vybrať termín od pondelka (4. 1.) a tiež jedno zo šiestich vakcinačných centier.

Očkovacie centrá sú v nemocniciach v Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach a v troch nemocniciach v Bratislave. “Postupne, s predpokladaným termínom po 10. januári, budú do registračného formulára pridávané ďalšie z 25 pripravených vakcinačných centier na Slovensku,” komentoval rezort zdravotníctva s tým, že ide o čas nevyhnutný na to, aby po príchode a distribúcii vakcín mohli nemocnice hladko spustiť očkovanie aj pre ostatných zdravotníkov v regióne, po tom čo prioritne zaočkujú vlastných nemocničných zamestnancov, ktorých záujem o očkovanie nemocnice už evidujú.
      Online registrácia a požiadavka o očkovanie bude postupne rozširovaná nielen o vakcinačné centrá. Cieľom MZ SR je postupne pokryť všetky okresy aj o ďalšie skupiny osôb vyzvané k očkovaniu podľa povolaní, rizika veku, zdravotného stavu a následne menej rizikovej širokej verejnosti nad 18 rokov podľa fáz, ako sú uvedené a schválené v Národnej stratégii očkovania proti ochoreniu COVID-19 v podmienkach SR.

      Zoznam 25 vakcinačných centier na Slovensku: 1. UNB Ružinov 2. UNB Kramáre 3. UNB Petržalka 4. FN Nitra 5. FN FDR B. Bystrica 6. FN Košice 7. Nemocnica sv. Michala Bratislava 8. NsP Komárno 9. FN Trnava 10. NsP Skalica 11. FN Trenčín 12. NsP Bojnice/Prievidza 13. FN Žilina 14. UN Martin 15. NsP Ružomberok 16. NsP Lučenec 17. FN Poprad 18. NsP Prešov 19. NsP Humenné 20. NsP Michalovce 21. Sv. Michala Košice 22. NsP Rožňava 23. Nemocnica Agel Levice 24. NsP Sv. Jakuba Bardejov 25. Liptovská NsP Liptovský Mikuláš

- Reklama -