utorok, 22 júna, 2021
31.2 C
Bratislava
Úvod Aréna DPA: Nemecká vláda prepravila zo Sýrie do vlasti podozrivých členov Islamského štátu

DPA: Nemecká vláda prepravila zo Sýrie do vlasti podozrivých členov Islamského štátu

Nemecká vláda prepravila zo Sýrie do vlasti niekoľko zajatých podozrivých členov teroristickej organizácie Islamský štát (IS) s nemeckým občianstvom, informovala v sobotu agentúra DPA.

Podľa nej nemecké médiá uviedli, že medzi ľuďmi privezenými z táborov pod kontrolou Kurdov na severe Sýrie sú tri ženy a ich deti, ako aj niekoľko sirôt.

Podľa rozhlasovej stanice SWR celkovo 15 Nemcov podozrivých z väzieb na IS bolo odovzdaných nemeckej delegácii v severnej časti Sýrie v rámci operácie, ktorá trvala niekoľko mesiacov.

Noviny Bild informovali, že nemecké ministerstvo zahraničia si prenajalo lietadlo na návrat svojich občanov. Pre DPA sa odmietlo vyjadriť k celej záležitosti vrátane toho, či išlo o prvú operáciu tohto druhu.

DPA poznamenala, že v novembri 2019 vláda prepravila do Nemecka ženu, ktorá predtým odcestovala na územie IS. Predchádzajúce roky nemecká vláda pomáhala iba pri preberaní detí zo sýrskych táborov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,385 +59 Dnes Úmrtí 12,502 +6 Dnes Uzdravení 378,050 Infikovaných 833 Last updated: 22. júna 2021 - 16:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -