streda, 1 decembra, 2021
6.4 C
Bratislava
ÚvodArénaĎuriš Nicholsonová doplnila podanie na Lučanského

Ďuriš Nicholsonová doplnila podanie na Lučanského

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) sa obrátila na Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v súvislosti s trestným oznámením pre podozrenie zo spáchania trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti i podozrenie z korupcie. Kauza má súvisieť s bývalým policajným prezidentom Milanom Lučanským, ktorý je aktuálne väzobne stíhaný. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák. Ďuriš Nicholsonová listom doplnila staršie podanie, pretože sa jej mal po vzatí Milana Lučanského do väzby opäť ozvať svedok v kauze kúpy nehnuteľnosti na Floride. Má byť tiež ochotný vypovedať.

 “Už v roku 2018 som získala informácie o tom, že Michal Chynoradský bol sprostredkovateľom a realizátorom nákupu nehnuteľnosti v štáte Florida pre Milana Lučanského, pričom peniaze prišli z cudzích účtov,” ozrejmila europoslankyňa s tým, že už vtedy podala trestné oznámenie a obrátila sa na vtedajšieho ministra vnútra Róberta Kaliňáka, aby inšpekcia preverila majetkové pomery Lučanského. Nicholsonová hovorí, že peniaze na apartmán mali pochádzať od cudzích ľudí a jeden z nich mal byť spojený s finančnou skupinou Penta.

Podľa Ďuriš Nicholsonovej to vyvoláva pochybnosti, či peniaze nepochádzali z trestnej činnosti, ako vydierania istej skupiny podnikateľov či z úplatkov. Dodala, že okolnosti by mali preveriť orgány činné v trestnom konaní. V liste tiež uviedla, že sa na úrad obracia preto, lebo Chynoradský nedôveruje ani súčasnému riaditeľovi NAKA Branislavovi Zurianovi, ktorý má byť dobrým priateľom Milana Lučanského. Tvrdí tiež, že z informácií vyplývajú podozrenia z ďalších trestných činov Milana Lučanského a iných osôb.

Strana SaS reagovala aj na medializovanú výpoveď bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. SaS hovorí o podozreniach, že peniaze určené pre poľnohospodárov a potravinárov končili “vo vreckách smerákov”. Pokiaľ poslanec Smeru-SD Anton Stredák nevysvetlí svoje styky s obvineným podnikateľom Norbertom Bödörom, mal by sa podľa strany vzdať mandátu poslanca a začať spolupracovať s políciou.

Stredák tvrdenia Ľudovíta Makóa v súvislosti s jeho osobou odmieta. Jeho reakciu poskytol hovorca Smeru-SD Ján Mažgút. “Zároveň nedisponuje a ani nedisponoval žiadnymi informáciami v súvislosti s vyšetrovaniami okolo agrodotácií, keďže to ani nespadalo do jeho kompetencie,” píše sa v stanovisku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 14:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img