utorok, 3 augusta, 2021
20.5 C
Bratislava
ÚvodArénaZákladné školy pre druhý stupeň v Banskej Bystrici zostanú zatvorené do konca...

Základné školy pre druhý stupeň v Banskej Bystrici zostanú zatvorené do konca roku

Riaditelia 11 základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica sa v pondelok na porade dohodli, že ZŠ zostanú pre druhý stupeň zatvorené do konca tohto kalendárneho roka. TASR o tom informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková

 “Dôvodom je nízky záujem zo strany rodičov o testovanie svojich detí, čo je jedna z podmienok, aby mohol byť vyučovací proces prezenčnou formou pre piatakov až deviatakov opätovne spustený. Riaditelia zároveň avizujú, že by nedokázali zabezpečiť súčasne prezenčnú i dištančnú formu vzdelávania,” zdôvodnila Marhefková

 Ako dodala, je v záujme každého, aby sa žiaci vrátili do školských lavíc čo najskôr.
 “Veríme, že v novom roku budú existovať jasné a zrozumiteľné pravidlá zo strany štátu, pokiaľ ide o otvorenie ZŠ, a po vianočných prázdninách sa budú môcť 8. januára 2021 všetci vrátiť do svojich tried,” tlmočila názor riaditeľov škôl hovorkyňa.

Podľa nej v prípade prvého stupňa ZŠ stúpa počet detí aj celých tried, ktoré museli zostať z dôvodu šírenia nového koronavírusu v karanténe. Aktuálne je v šiestich školách sedem tried v karanténe. Je preto nevyhnutné zodpovedné správanie sa a dodržiavanie platných nariadení, aby si všetci mohli užiť Vianoce v zdraví a od nového roka sa vrátiť do škôl.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,751 +41 Dnes Úmrtí 12,541 +1 Dnes Uzdravení 379,599 Infikovaných 611 Last updated: 3. augusta 2021 - 22:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -