pondelok, 18 októbra, 2021
7.2 C
Bratislava
ÚvodArénaPremiér Matovič presúva agendu testovania a školstva na ministra Gröhlinga

Premiér Matovič presúva agendu testovania a školstva na ministra Gröhlinga

Premiér Igor Matovič (OĽANO) tvrdí, že pomohol ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi (SaS) vyhrať boj nad úradníkmi, ktorí okolo neho týždne tvrdili, že pretestovanie žiakov na ochorenie COVID-19 nie je možné zabezpečiť. Víkendové testovanie žiakov podľa predsedu vlády dokázalo opak, a preto celú agendu od pondelka presúva z Úradu vlády SR na ministerstvo školstva.

“Ukázali sme, že sa to dá, že sa netreba obávať ísť touto bezpečnou cestou, ako školy otvoriť,” povedal Matovič.

Od pondelka je možné obnoviť školské vyučovanie a prevádzku v školách (2. stupeň základnej školy a stredné školy), ak sa tak rozhodne ich zriaďovateľ. Žiaci, jeden z ich zákonných zástupcov a zamestnanci školy sa však musia preukázať negatívnym výsledkom antigénového testu, či negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Test však nesmie byť starší ako sedem dní. Vyplýva to z vyhlášky, ktorú zverejnil Úrad verejného zdravotníctva. Školy, ktoré sa rozhodli nezapojiť do testovania, učia aj naďalej dištančnou formou.

728*90

2 KOMENTÁRE

  1. Keby riaditelia škôl našli v sebe dosť odvahy a vzopreli by sa bláznovi, normálne by otvorili školy pre všetkých žiakov bez ponižujúcich úkonov!!! Presne ako majitelia reštaurácií a fitiek.

  2. Keby riaditelia škôl našli v sebe dosť odvahy a vzopreli by sa bláznovi, normálne by otvorili školy pre všetkých žiakov bez ponižujúcich úkonov!!! Presne ako majitelia reštaurácií fitiek.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 18. októbra 2021 - 00:17 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img