piatok, 23 apríla, 2021
12.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Piešťany: Muž ohrozil dopravu, kradol železničné káble

Piešťany: Muž ohrozil dopravu, kradol železničné káble

Obmedzenie vlakovej dopravy s následným meškaním vlakov spôsobil 19-ročný mladík, ktorý pri obci Drahovce v okrese Piešťany kradol železničiarom káble pod napätím. Teraz je obvinený zo zločinu poškodzovania a ohrozovania všeobecne prospešného zariadenia, za čo mu v čase krízovej situácie môže hroziť trest odňatia slobody na štyri až osem rokov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

“Mladík si pri trati kliešťami a pílkou pomohol pri vystrihávaní asi 40 metrov ‘živého’ kábla zo žľabu, ktorý postupne skrátil na menšie, jeden a polmetrové časti,” uviedla hovorkyňa. Poruchu ihneď systém signalizoval u výpravcu a na miesto vyrazili trnavskí policajti. V blízkosti koľajníc našli okrem zahodeného náradia aj podozrivého muža.

“Policajtom uviedol, že káble chcel predať a peniaze minúť na opravu svojho auta,” dodala Linkešová. Upozornila, že okrem toho, že mladík mohol ohroziť seba na živote, krádežou a poškodením káblov spôsobil zhasnutie predzvestí, teda zaregistrovanie prítomnosti železničných koľajových vozidiel.

Foto: Polícia SR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 12:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -