nedeľa, 28 februára, 2021
1.2 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Sudkyňa rozhoduje o väzbe pre policajného exprezidenta Lučanského

VIDEO Sudkyňa rozhoduje o väzbe pre policajného exprezidenta Lučanského

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v nedeľu od rána rozhoduje o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať policajného exprezidenta Milana Lučanského a ďalších štyroch obvinených v rámci akcie Judáš.

 V rámci akcie Judáš bola obvinená aj dvojica osôb Jozef Rehák a Daniel Čech. Tých vzala sudkyňa do väzby ešte v sobotu (5. 12.). Dôvodom väzby je v ich prípade obava z možného ovplyvňovania svedkov. “Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinení podali proti nemu sťažnosti a sťažnosť podal aj prokurátor proti neakceptovaniu preventívnej väzby u jedného z obvinených,” spresnila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. O sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR.

Polícia obvinila v rámci akcie Judáš osem osôb. Ide o ľudí, ktorí pôsobili a niektorí stále pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Trestnej činnosti sa mali dopúšťať dlhodobo, a to minimálne v ôsmich skutkoch. Obvinenia sa týkajú prijímania úplatku, podplácania, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a tiež ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 Úmrtí 7,075 Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 28. februára 2021 - 07:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky