streda, 14 apríla, 2021
6.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Holandský politik odstúpil z postu predsedu strany pre nenávistné vyjadrenia

Holandský politik odstúpil z postu predsedu strany pre nenávistné vyjadrenia

Holandský politik Thierry Baudet rezignoval zo svojho postu predsedu protiimigračnej strany Fórum pre demokraciu (FvD) po tom, čo si členovia jej mládežníckeho krídla vymenili niekoľko správ, v ktorých oslavovali nacistov, uviedla agentúra AFP s odvolaním sa na utorkové vyjadrenie strany.

“Baudet dnes z postu predsedu strany rezignoval,” uviedla strana FvD po tom, čo Baudet v neskorých pondelňajších hodinách oznámil svoje odstúpenie. Zo svojej rezignácie viní tamojšie médiá, ktoré podľa neho príliš rýchlo “vzniesli” obvinenie. Baudet naďalej zostáva poslancom parlamentu a v jeho funkcii predsedu strany ho dočasne nahradí podpredseda Lennart van der Linden.

V správach, na základe ktorých sa Baudet rozhodol odstúpiť, jeden zo študentov tvrdil, že “židia majú v rukách medzinárodné siete pedofilov”. Ten istý študent údajne napísal, že “národný socializmus predstavil najlepší ekonomický plán v dejinách,” uviedol amsterdamský denník Het Patrool.

Ďalší člen mládežníckeho krídla FvD si údajne na svojom mobile prehrával piesne nacistického ochranného oddielu SS počas letného tábora v roku 2019 a v ďalšej správe uviedol, že “mu bolo cťou vidieť toto klasické veľdielo na vlastné oči”, pričom odkazoval na antisemitskú knihu z roku 1942 s názvom “Der Untermensch” (Podčlovek), ktorú videl vystavenú v nemeckom múzeu.

Po tom, čo správy vyšli na verejnosť, sa členovia mládežníckeho krídla rozhodli namiesto vinníkov potrestať “donášačov” a z tohto krídla podľa Het Patrool vyhodili najmenej päť členov.

Baudetova strana FvD vyhrala v parlamentných voľbách v roku 2017 dve kreslá a úspech zaznamenala aj vo voľbách do senátu a Európskeho parlamentu v roku 2019.

Pre odmietavý postoj ku klimatickej zmene a antiimigračnú rétoriku však holandské média Baudeta prirovnávajú k americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 14. apríla 2021 - 19:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -