SaS najprv predloží svoj Semafor zdravia pandemickej komisii, uviedol Sulík

0
Vicepremiér a minister hospodárstva SR Richard Sulík prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 23. novembra 2020 v Bratislave. Foto: TASR

Protipandemický plán, ktorý v pondelok predstavila SaS, najskôr predložia pandemickej komisii, aby sa k nemu vyjadrila, a až následne ho predstavia na ústrednom krízovom štábe. Uviedol to v pondelok počas rokovania ústredného krízového štábu minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík.

„Oceňujem konštruktívny prístup, že to dáme odborníkom a oni sa k tomu vyjadria,” povedal Sulík. Povedal, že o ich návrhu sa na krízovom štábe čiastočne rozbehla aj debata. „Teší ma, že Marek Krajčí (OĽANO) navrhuje posudzovať Slovensko nie ako celok, ale podľa jednotlivých regiónov v závislosti, kde je aká veľká miera nakazenia,” doplnil minister hospodárstva.

Sulík povedal, že návrh je na svete a každý si ho môže stiahnuť. Poznamenal, že každý si môže spraviť svoj názor sám. Tvrdí, že je pripravený na odbornú diskusiu a vyzval všetkých, aby sa prípadne k návrhu vyjadrili. „Budem sa zaoberať len vecnými, konštruktívnymi pripomienkami,” uviedol Sulík.

Opäť zopakoval, že nevidí dôvod na celoplošné testovanie na celom Slovensku. „Zmysel vidíme len v okresoch a obvodoch, ktoré sú najpostihnutejšie,” uzavrel minister hospodárstva.

Nový protipandemický plán Semafor zdravia z dielne SaS zohľadňuje situáciu v regiónoch. Hovorí o opatreniach, pravidlách a odporúčaniach pre celé Slovensko, pre konkrétne obvody, spomína plán testovania, rieši cezhraničný režim aj odškodnenie zatvorených či obmedzených prevádzok.

- Reklama -