sobota, 23 januára, 2021
5.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Na verejných zhromaždeniach sa nezúčastňujú policajní provokatéri, reaguje polícia na protesty

Na verejných zhromaždeniach sa nezúčastňujú policajní provokatéri, reaguje polícia na protesty

Na verejných zhromaždeniach sa nikdy nezúčastňujú žiadni policajní provokatéri. Polícia tak reagovala na komentáre na sociálnych sieťach, podľa ktorých sa na utorkovom (17. 11.) proteste mali zúčastniť “tajní policajní provokatéri”. Ich úlohou malo byť vyprovokovanie davu.

“Policajný zbor na verejných zhromaždeniach vykonáva dohľad nad ich priebehom a zasahuje len v nevyhnutných prípadoch – reaguje na vzniknutú situáciu, nikdy neprovokuje,” priblížila polícia.

Na utorňajšom proteste boli prítomní príslušníci antikonfliktného tímu – policajti v civile s reflexnými vestami, na ktorých bol uvedený názov tímu. “Zmyslom ich práce je komunikovať s účastníkmi zhromaždení, krotiť vášne a predchádzať konfliktom,” podotkli policajti.

Teória o policajných provokatéroch nemá podľa polície logiku. “Polícia by v takom prípade nenasadzovala svojich príslušníkov do prvej línie ako členov antikonfliktného tímu a tiež by nevystavovala riziku uniformovaných policajtov,” uviedla.

Tisícky ľudí vyšli v utorok do ulíc protestovať proti vláde Igora Matoviča (OĽANO) a opatreniam prijatým pre pandémiu nového koronavírusu, a to napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 234,571 +1,544 Dnes Úmrtí 3,965 +71 Dnes Uzdravení 186,683 Infikovaných 43,923 Last updated: 23. januára 2021 - 15:43 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky