štvrtok, 4 marca, 2021
3.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Nemecko: Polícia zadržala tri osoby v súvislosti s krádežou šperkov v Drážďanoch

Nemecko: Polícia zadržala tri osoby v súvislosti s krádežou šperkov v Drážďanoch

Nemecká polícia v utorok zatkla troch podozrivých v súvislosti s rozsiahlou lúpežou, ku ktorej došlo pred rokom v meste Drážďany. Z tamojšieho štátneho múzea si zlodeji odniesli viac než desiatku vzácnych šperkov.

Vyšetrovatelia tiež vykonali raziu v 18 nehnuteľnostiach v Berlíne vrátane desiatich bytov, ako aj v garážach a vozidlách, uviedla polícia a prokuratúra vo vyhlásení, z ktorého citovala tlačová agentúra AFP.

“Dnešné opatrenia sú zamerané na pátranie po ukradnutých umeleckých pokladoch a možných dôkazoch, ako sú úložiská dát, oblečenie a nástroje,” uvádza sa v danom vyhlásení.

Nemecké médiá označili incident z konca novembra 2019 za najväčšiu lúpež umeleckých predmetov v moderných dejinách. Zlodeji si za cieľ vybrali múzeum Zelená klenba (Grünes Gewölbe), ktoré je súčasťou kráľovského paláca.

Páchatelia sa po tom, ako vyvolali čiastočný výpadok elektrického prúdu, vlámali do múzea a odcudzili šperky nevyčísliteľnej hodnoty z 18. storočia. Išlo o predmety zo zbierky saského kurfirsta Augusta II.

Medzi ukradnutými šperkmi bol meč, ktorého rukoväť zdobí deväť veľkých a 770 menších diamantov, ako aj nákrčník obsahujúci slávny 49-karátový Drážďanský biely diamant.

Polícia ponúkla odmenu vo výške pol milióna eur za poskytnutie informácií, ktoré povedú k dolapeniu zlodejov.

V pondelok sa na raziách podieľalo približne 1600 policajtov a členov špeciálnych bezpečnostných zložiek.

Polícia identitu troch zadržaných bezprostredne nezverejnila, uviedla však, že ide o nemeckých občanov. Všetci traja sú obvinení zo “závažnej skupinovej lúpeže”, uviedla drážďanská prokuratúra.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 314,359 Úmrtí 7,489 Uzdravení 255,300 Infikovaných 51,570 Last updated: 4. marca 2021 - 06:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky