pondelok, 18 januára, 2021
-2.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Remišová: Sme za čo najskorší návrat detí do škôl. Aj o tom...

Remišová: Sme za čo najskorší návrat detí do škôl. Aj o tom je výročie Novembra. Mladým dlžíme budúcnosť

Strana Za ľudí presadzuje, aby sa žiaci mohli čo najskôr vrátiť späť do škôl a z tejto zložitej situácie vyjsť silnejší a zrelší. Uviedla to ministerka investícií a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová v súvislosti s utorkovým (17. 11.) Dňom študentstva v spojitosti s aktuálnou témou zasadnutia ústredného krízového štábu, ktorý by sa mal venovať aj otváraniu škôl. Informovalo o tom tlačové oddelenie strany Za ľudí.  

Ministerka uviedla, že 17. november je aj Deň študentstva na pamiatku udalostí z roku 1939, keď v uliciach Prahy študenti protestovali proti nacistickej okupácii. “Študenti, mladí ľudia nikdy nestáli len tak nečinne bokom celospoločenského diania a vždy sa snažili o pozitívnu zmenu. Tak to bolo aj v roku 1989, keď v Bratislave vyšli do ulíc už večer 16. novembra, teda o deň skôr ako v Prahe,” uviedla Remišová.  

Podotkla, že v súvislosti s aktuálnou pandémiou nového koronavírusu opäť prežívajú veľmi ťažké obdobie. Študentom a žiakom nový koronavírus poriadne zamiešal v živote karty. “Kríza na nich dolieha veľmi ťažko. Úlohou nás dospelých, či už vo vedení štátu, v školách, v rodinách je spraviť všetko preto, aby sme túto generáciu mladých nestratili,” dodala Remišová.

Strana podľa jej slov presadzuje návrat žiakov do škôl. “Aj o tom je výročie Novembra v našej spoločnosti. Študenti bojovali za našu slobodu, my mladým dlžíme budúcnosť,” uzavrela.

To, že väčšina detí naďalej nemôže ísť do školy, kritizoval už minulý týždeň predseda SaS a vicepremiér Richard Sulík. Naznačoval, že premiér Igor Matovič (OĽANO) nechcel otvoriť školy pre spor so SaS. “Neviem, či ešte existuje iný svet, v ktorom si premiér vybíja osobné nenávisti ku koaličným partnerom tým, že nechá pol milióna detí doma zo školy,” napísal na sociálnej sieti Sulík.

Žiaci materských škôl a prvého stupňa základných škôl sa vzdelávajú prezenčne. Dištančne sa vzdelávajú žiaci druhého stupňa základných škôl, stredoškoláci a vysokoškoláci.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 224,385 +1,060 Dnes Úmrtí 3,526 +52 Dnes Uzdravení 171,092 Infikovaných 49,767 Last updated: 18. januára 2021 - 23:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky