nedeľa, 1 augusta, 2021
18.6 C
Bratislava
ÚvodArénaPeru: Počas protestov proti odvolaniu prezidenta zomreli dvaja ľudia

Peru: Počas protestov proti odvolaniu prezidenta zomreli dvaja ľudia

Dvaja ľudia prišli o život počas sobotňajších protestov v hlavnom meste Peru Lima, kde ľudia už šiesty deň za sebou demonštrovali proti odvolaniu prezidenta Martína Vizcarru. Informovala o tom v nedeľu stanica BBC.

Počas zrážok s políciou, ktorá na niekoľkotisícový dav použila slzotvorný plyn, utrpelo zranenia viacero ľudí. O život prišli dvaja muži vo veku 24 a 25 rokov. Prevažne pokojný protest sa vyostril po tom, čo skupina demonštrantov začala do policajtov hádzať kamene a pyrotechniku.

Vizcarru (57), ktorý nie je členom žiadnej politickej strany, odvolal v pondelok z úradu tamojší Kongres v súvislosti s obvineniami, že v roku 2014, keď slúžil ako regionálny guvernér, prijal úplatky od developerov. Vizcarra tieto obvinenia odmieta a opozíciu obviňuje zo snahy destabilizovať krajinu.

Za dočasného prezidenta bol vymenovaný Manuel Merino, stredo-pravicový politik a bývalý predseda Kongresu. Svoj nový kabinet uviedol do úradu vo štvrtok a krajinu vyzval na pokoj. Protestujúci však žiadajú jeho odchod z funkcie hlavy štátu.

Ľudskoprávna organizácia Amnesty International, ako aj miestni predstavitelia OSN v uplynulých dňoch políciu obviňujú z neoprávneného násilia voči demonštrantom.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,531 Infikovaných 576 Last updated: 1. augusta 2021 - 05:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -