utorok, 26 januára, 2021
-0.4 C
Bratislava
Úvod Aréna V rokovaní o pobrexitovej dohode sa dosiahol pokrok, uviedol Frost

V rokovaní o pobrexitovej dohode sa dosiahol pokrok, uviedol Frost

Británia a Európska únia dosiahli určitý pokrok v rokovaniach o pobrexitovej obchodnej dohode. Uviedol to v nedeľu pred ďalšími vzájomnými rozhovormi v Bruseli hlavný britský vyjednávač pre brexit David Frost.

Ako informovala agentúra Reuters, Frost v príspevku na Twitteri zároveň poznamenal, že k dosiahnutiu dohody napriek snahe nakoniec nemusí dôjsť.

„V posledných dňoch nastal určitý pokrok pozitívnym smerom,” napísal Frost. „Takisto máme z veľkej časti spoločné návrhy textov dohody, hoci zhoda ešte samozrejme nenastala v niektorých podstatných bodoch. Budeme na nich naďalej pracovať a pokiaľ to bude možné, dosiahneme úplnú dohodu. Možno sa nám ale uspieť nepodarí,” uviedol na sociálnej sieti.

Británia vystúpila z EÚ 31. januára 2020 a nachádza sa v tzv. prechodnom období, ktoré potrvá do konca tohto roku. Británia a EÚ sa odvtedy snažia uzavrieť dohodu, ktorá bude upravovať ich budúce partnerské a obchodné vzťahy. Rokovania napredujú pomaly pre názorové nezhody v kľúčových oblastiach, ako je rybolov či návrh zákona o vnútornom trhu. Ak sa Londýnu s Bruselom nepodarí dosiahnuť dohodu o budúcom partnerstve, tak od 1. januára 2021 sa budú ich vzájomné obchodné vzťahy riadiť pravidlami Svetovej obchodnej organizácie (WTO).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 08:42 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky