streda, 14 apríla, 2021
6.4 C
Bratislava
Úvod Aréna V rokovaní o pobrexitovej dohode sa dosiahol pokrok, uviedol Frost

V rokovaní o pobrexitovej dohode sa dosiahol pokrok, uviedol Frost

Británia a Európska únia dosiahli určitý pokrok v rokovaniach o pobrexitovej obchodnej dohode. Uviedol to v nedeľu pred ďalšími vzájomnými rozhovormi v Bruseli hlavný britský vyjednávač pre brexit David Frost.

Ako informovala agentúra Reuters, Frost v príspevku na Twitteri zároveň poznamenal, že k dosiahnutiu dohody napriek snahe nakoniec nemusí dôjsť.

„V posledných dňoch nastal určitý pokrok pozitívnym smerom,” napísal Frost. „Takisto máme z veľkej časti spoločné návrhy textov dohody, hoci zhoda ešte samozrejme nenastala v niektorých podstatných bodoch. Budeme na nich naďalej pracovať a pokiaľ to bude možné, dosiahneme úplnú dohodu. Možno sa nám ale uspieť nepodarí,” uviedol na sociálnej sieti.

Británia vystúpila z EÚ 31. januára 2020 a nachádza sa v tzv. prechodnom období, ktoré potrvá do konca tohto roku. Británia a EÚ sa odvtedy snažia uzavrieť dohodu, ktorá bude upravovať ich budúce partnerské a obchodné vzťahy. Rokovania napredujú pomaly pre názorové nezhody v kľúčových oblastiach, ako je rybolov či návrh zákona o vnútornom trhu. Ak sa Londýnu s Bruselom nepodarí dosiahnuť dohodu o budúcom partnerstve, tak od 1. januára 2021 sa budú ich vzájomné obchodné vzťahy riadiť pravidlami Svetovej obchodnej organizácie (WTO).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 14. apríla 2021 - 21:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -