streda, 20 januára, 2021
1.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Členku opozičnej Koordinačnej rady si nechali bieloruské orgány "preventívne" vo väzbe

Členku opozičnej Koordinačnej rady si nechali bieloruské orgány “preventívne” vo väzbe

Justičné orgány v Bielorusku v sobotu rozhodli, že členka opozičnej Koordinačnej rady zostane až do polovice januára vo vyšetrovacej väzbe. Zadržanou je Alana Gebremariamová, ktorá sa angažuje v mládežníckych štruktúrach. Informovala o tom agentúra Interfax.

Podľa vyhlásenia Koordinačnej rady bola Gebremariamová zadržaná “preventívne” a momentálne má status podozrivej osoby.

Vo vyhlásení opozičnej rady sa uvádza, že vyšetrovatelia musia voči Gebremariamovej do desiatich dní vzniesť obvinenie – v opačnom prípade ju musia prepustiť na slobodu.

Interfax dodal, že Gebremariamová je podozrivá z organizácie a prípravy opatrení, ktoré hrubo narušujú verejný poriadok alebo aktívnej účasti na nich.

Gebremariamová je splnomocnenkyňou bývalej kandidátky prezidentských volieb v Bielorusku, Sviatlany Cichanovskej, pre otázky týkajúce sa mládeže a študentov.

Spravodajský portál TUT.by medzičasom informoval, že opozícia má k dispozícii kópiu internej správy ministerstva vnútra, z ktorej vyplýva, že od 9. augusta do 3. novembra bolo v Bielorusku zadržaných 25.800 ľudí, a to “pre porušenie právnych predpisov o hromadných podujatiach a spáchanie ďalších trestných činov počas konania” týchto akcií.

Na orgány činné v trestnom konaní bolo podaných 4000 sťažností na násilie a brutalitu, ktorej sa dopustili voči proopozičným demonštrantom počas rozháňania ich protestov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 226,294 Úmrtí 3,637 Uzdravení 173,761 Infikovaných 48,896 Last updated: 20. januára 2021 - 07:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky