štvrtok, 15 apríla, 2021
5 C
Bratislava
Úvod Aréna Bratislava: V opakovanej dražbe pozemkov pri areáli Mičurin mesto nezvíťazilo

Bratislava: V opakovanej dražbe pozemkov pri areáli Mičurin mesto nezvíťazilo

V opakovanej dražbe pozemkov pri areáli Mičurin pri Horskom parku v bratislavskom Starom Meste hlavné mesto neuspelo, vyhral iný účastník. Na sociálnej sieti o tom informoval bratislavský primátor Matúš Vallo.

“Napriek našej snahe ministerstvo školstva nepristúpilo k spoločnému postupu, ktorý by posilnil naše možnosti získať tieto pozemky v dražbe. Bez podpory ministerstva boli naše reálne možnosti aj predstavy o koncovej cene (približne sedem miliónov eur) iné, ako bola vyvolávacia cena v dnešnej opakovanej dražbe,” skonštatoval Vallo. Deklaruje, že hlavné mesto bude v súvislosti s projektom v areáli Mičurin striktne sledovať jeho súlad s platným územným plánom.  Aj pri prvej dražbe Vallo skonštatoval, že vyvolávacia suma 13,5 milióna eur a aj znížená suma 12,9 milióna eur boli nad možnosti všetkých účastníkov dražby, vrátane magistrátu.

Súhlas s plánom magistrátu zapojiť sa do dražby o areál Mičurin vyslovili bratislavskí mestskí poslanci v septembri. Mesto poukazuje na situáciu, keď podľa neho hrozilo zničenie areálu v lukratívnej oblasti developerským projektom. “Mesto si uvedomuje výnimočnosť tohto územia a aby sa podobná situácia nezopakovala, chceme ho definitívne ochrániť pre Bratislavčanov, ktorí Mičurin historicky využívali na oddych či záujmové aktivity,” spresnila v septembri hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Areál je podľa bratislavskej samosprávy v súčasnosti z väčšej časti uzavretý, oplotený a nie je prístupný verejnosti. “Pozemky sú neudržiavané, zaburinené a v zanedbanom stave, rovnako aj priľahlý borovicový lesík,” spresnil magistrát. Ide o areál, v ktorom sa nachádza letné kúpalisko či budova Ekoiuventy, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. Mesto uviedlo, že kúpalisko, budova a ani pozemky, na ktorých stoja, neboli súčasťou dražby.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,950 +843 Dnes Úmrtí 10,877 +79 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,773 Last updated: 15. apríla 2021 - 10:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -