pondelok, 27 septembra, 2021
15.8 C
Bratislava
ÚvodArénaTrump zakázal Američanom investovať do čínskych firiem podporujúcich armádu

Trump zakázal Američanom investovať do čínskych firiem podporujúcich armádu

Dosluhujúci americký prezident Donald Trump podpísal vo štvrtok (12. 11.) výkonné nariadenie zakazujúce Američanom investovať v čínskych firmách, ktoré by podľa neho mohli napomáhať vojenskému aparátu Pekingu. Informovala o tom agentúra AFP.

Podľa textu tohto nariadenia totiž čínska vláda zaväzuje tamojšie súkromné firmy, aby podporovali jej vojenské aktivity a prostredníctvom kapitálových trhov “využíva investorov z USA na financovanie rozvoja a modernizácie svojej armády”.

Zákaz vyplývajúci z nariadenia nadobudne účinnosť 11. januára, a teda len pár dní pred koncom Trumpovho prezidentského úradu. Ide o dosiaľ posledný krok v čoraz vyhrotenejších vzťahoch USA s Čínou, komentuje AFP.

Zákaz sa podľa medializovaných správ vzťahuje na 31 čínskych firiem vrátane telekomunikačných, leteckých i stavebných spoločností, pričom americkí investori podľa neho musia do 11. novembra 2021 odpredať podiely, ktoré v nich vlastnia.

Trump uviedol, že americkí investori pomáhajú Číne “priamo ohrozovať Spojené štáty i americké sily v zámorí”, a to okrem iného “aj vývojom a nasadením zbraní hromadného ničenia, pokročilých konvenčných zbraní i škodlivých kybernetických akcií” proti USA.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 27. septembra 2021 - 23:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -