nedeľa, 4 decembra, 2022
5 C
Bratislava
ÚvodArénaDo programu doučovania sa zapojilo 123 základných škôl, potvrdil rezort školstva

Do programu doučovania sa zapojilo 123 základných škôl, potvrdil rezort školstva

Do programu doučovania sa do 6. novembra zapojilo 123 základných škôl, ktoré identifikovali 1562 žiakov na prvom stupni a 2787 žiakov na druhom stupni, ktorí potrebujú intervenciu doučovania. Pre TASR to potvrdil odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Žiakom základných škôl, ktorí vypadli zo vzdelávania počas pandémie nového koronavírusu, pomôžu s doučovaním študenti vysokých škôl. Nový program rezortu školstva zastrešuje päť univerzít z celého Slovenska. Zástupcovia škôl podpísali memorandum o spolupráci so Štátnym pedagogickým ústavom a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. „Univerzity sa snažia zapojiť aj svoje ďalšie fakulty, keďže doučovanie je potrebné aj v predmetoch na druhom stupni, ktoré nedokážu pokryť iba pedagogické fakulty,” ozrejmil rezort školstva.

Na programe doučovania aktívne participuje aj Asociácia špeciálnych pedagógov škôl a poradní. „K 6. novembru bolo prihlásených a zaradených na konkrétnu základnú školu 137 študentov vysokých škôl. V manuáli doučovania bola prisľúbená podpora pre študentov, ktorí sa budú chcieť na doučovaní podieľať,” priblížilo ministerstvo školstva. Štátny pedagogický ústav pripravil v novembri sériu štyroch webinárov.

„Doučovanie žiakov bude prebiehať v tomto školskom roku v rozsahu najviac dvoch hodín skupinového alebo individuálneho doučovania týždenne jedným študentom školy. Vysokoškoláci budú doučovať v priestoroch základnej školy, ktorá sa do doučovania prihlási, v prípade potreby aj online, s využitím technického zázemia školy,” spresnila pri podpise memoranda koncom septembra riaditeľka Štátneho pedagogického ústavu Miroslava Hapalová. Doučovanie na škole by sa podľa rezortu školstva mohlo začať v momente, keď sa konkrétny študent vysokej školy dohodne na podmienkach a termínoch s vybranou základnou školou, na ktorej má záujem doučovať.  

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -