pondelok, 25 januára, 2021
-0.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Pre Bolsonara je Biden stále "prezidentský kandidát". Podrobil ho kritike

Pre Bolsonara je Biden stále “prezidentský kandidát”. Podrobil ho kritike

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro označil novozvoleného amerického prezidenta Joea Bidena za “prezidentského kandidáta” a skritizoval ho za jeho postoj v otázke amazonského pralesa. Informovala o tom v noci na štvrtok agentúra Reuters.

Bolsonaro, ktorý o sebe tvrdí, že je blízkym priateľom amerického prezidenta Donalda Trumpa, je jedným z mála popredných svetových lídrov, ktorí dosiaľ Bidenovi nezagratulovali k víťazstvu v prezidentských voľbách z 3. novembra.  

Bolsonaro vyhlásil, že počas septembrovej prezidentskej debaty Biden vyzval Brazíliu na boj proti odlesňovaniu pralesov za prítomnosti zahraničnej pomoci, inak to bude mať pre krajinu bližšie nešpecifikované “ekonomické následky”. Brazílsky prezident podľa Reuters s touto výzvou zásadne nesúhlasí.

„Nedávno sme boli svedkami toho, ako skvelý kandidát na post prezidenta (Spojených štátov) vyhlásil, že ak neuhasím požiar v amazonskom pralese, podnikne voči Brazílii kroky na obmedzenie obchodu s našou krajinou”, vyhlásil Bolsonaro.  

„Ako sa s tým vyrovnáme? Diplomatické riešenie nestačí. Keď človeku dôjdu sliny, musí použiť strelný prach, inak to fungovať nebude,” dodal na záver.  

Ako Reuters skonštatovala, podobné vyjadrenia brazílskeho prezidenta by mohli predstavovať neľahký začiatok vo vzťahoch s Bidenom, ktorého zahraničná politika by v Brazílii mohla byť zväčša venovaná téme odlesňovania amazonského pralesa a ľudským právam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 23:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky