sobota, 23 januára, 2021
8.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Prieskum: Tretina mladých verí informáciám o vojne viac z internetu ako zo...

Prieskum: Tretina mladých verí informáciám o vojne viac z internetu ako zo školy

Časť mladých ľudí nie je spokojná s kvalitou vyučovania histórie druhej svetovej vojny. Takmer tretina z nich viac dôveruje informáciám, ktoré si o tejto vojne nájde na internete. Vyplýva to z on-line prieskumu, ktorý realizovala agentúra 2muse na reprezentatívnej vzorke ľudí od 16 do 30 rokov v termíne od 23. do 28 októbra. Informovala o tom Vanda Hlaváčková z organizácie Post Bellum.

Organizácia upozorňuje, že 60 percent mladých nevie, okolo ktorého mesta sa najviac bojovalo počas Slovenského národného povstania (SNP). “Tretina nevie posúdiť alebo tvrdí, že politici Slovenského štátu nevedeli o masovom vyvražďovaní Židov,” píše sa v tlačovej správe.

Riaditeľka Post Bellum Sandra Polovková upozorňuje, že mladí ľudia často nepoznajú základné fakty a nedokážu kriticky vyhodnocovať informácie. “Nemôžeme sa potom čudovať, že sú náchylní preberať jednoduché názory z často neoverených zdrojov na internete,” poznamenala.

Organizácia okrem iného zaznamenáva spomienky pamätníkov totalitných režimov a pre študentov pripravuje workshopy o súčasných dejinách.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 Úmrtí 3,894 Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 23. januára 2021 - 11:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky