sobota, 31 júla, 2021
20.2 C
Bratislava
ÚvodArénaTrump odvolal ministra obrany Espera

Trump odvolal ministra obrany Espera

Úradujúci americký prezident Donald Trump v pondelok na Twitteri napísal, že odvolal ministra obrany Marka Espera. Vo funkcii ho nahradí riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra (NCTC) Christopher Miller, informovala stanica CNN.

„S radosťou vám oznamujem, že Christopher Miller, vysoko uznávaný riaditeľ NCTC, bude s okamžitou účinnosťou úradujúcim ministrom obrany,” napísal Trump na Twitteri.

Na archívnej snímke z 24. septembra 2020 riaditeľ amerického Národného protiteroristického centra (NCTC) Christopher Miller Foto. TASR/AP

„Chris odvedie skvelú prácu,” dodal Trump a Esperovi poďakoval za odvedené služby.

Esper má s Bielym domom dlhodobé nezhody, píše CNN a pripomína, že spor sa vyostril v júni, keď minister nepodporil povolanie armády na potlačenie protestov vyvolaných smrťou Afroameričana Georgea Floyda. Nasadenie príslušníkov ozbrojených síl by malo byť podľa Espera “krajným riešením”.

CNN minulý týždeň informovala, že Esper sa pripravuje na možné odvolanie a pripravil si rezignačný list.

Americký Senát v júli 2019 potvrdil Espera vo funkcii ministra obrany, do ktorej ho Trump nominoval mesiac predtým. Nahradil Jamesa Mattisa, ktorý rezignoval v decembri 2018 po ostrých nezhodách, ktoré mal s Trumpom pre prezidentovo rozhodnutie náhle stiahnuť amerických vojakov zo Sýrie.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 31. júla 2021 - 09:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -