Bratislava: Na odberných miestach sa stále vytvárajú rozsiahle rady

0
Bratislava. Druhé kolo testovania na covid-19. Rady sú aj v nedeľu podvečer. (Foto: Polícia SR)

Na oboch odberných miestach v Bratislave sa ešte stále vytvárajú rozsiahle rady čakajúcich na testovanie na COVID-19. Bratislavská polícia preto posilnila asistenciu na týchto miestach. Informovala o tom v nedeľu podvečer na sociálnej sieti.

“Situácia na oboch odberných miestach je pokojná. Nedošlo k žiadnemu narušeniu verejného poriadku, priebežne usmerňujeme dopravnú situáciu v blízkosti odberových miest,” priblížila polícia.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) vyzval ľudí, ktorí sa chcú otestovať v Bratislave, aby odložili svoje testovanie na ďalšie dni, ak to nie je nevyhnutné, alebo využili možnosť odberových miest v blízkych červených okresoch.

“Robíme maximum, čo je v našich silách, preto sme sa rozhodli predĺžiť prevádzku v Bratislave do 21.00 h s posledným odberom o 20.30 h. Ďalší ľudia by však už prichádzali zbytočne, nedostanú sa už na rad,” informoval Naď na sociálnej sieti. Pripomenul, že v najbližších dňoch zriadi ministerstvo zdravotníctva ďalšie odberové miesta.

V “zelenej” Bratislave sa druhé kolo plošného testovania nekoná. Miesta sú určené hlavne tým, ktorí sa budúci týždeň budú zdržiavať v červených okresoch a potrebujú preto certifikát o negatívnom výsledku z druhého kola testovania.

Odberné miesta sa nachádzajú v Mlynskej doline a na miestnom úrade v mestskej časti Ružinov. Vysoký záujem o testovanie hlásia už od rána.

Bratislava. Druhé kolo testovania na covid-19. Rady sú aj v nedeľu podvečer. (Foto: Polícia SR)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu