sobota, 16 januára, 2021
-2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Prieskum: Úplných podporovateľov a odporcov plošného testovania je takmer rovnako

Prieskum: Úplných podporovateľov a odporcov plošného testovania je takmer rovnako

Skupina úplných podporovateľov a odporcov plošného testovania na COVID-19 je približne rovnaká. Vyplýva to z novembrového prieskumu “Ako sa máte, Slovensko?”, ktorý sleduje postoje Slovákov od začiatku pandémie.

Na otázku, či s celoplošným testovaním respondenti súhlasia alebo nesúhlasia, sa 22,9 percenta respondentov priklonilo k odpovedi, že úplne súhlasia, 21,5 percenta opýtaných súhlasilo. K jednoznačnému názoru sa nevedelo prikloniť 20,6 percenta, 13,2 percenta nesúhlasilo a 21,8 percenta rozhodne nesúhlasilo.

“Na Slovensku existuje približne pätina obyvateľov, ktorá nemá jasný názor na opatrenie v podobe celoplošného testovania na koronavírus. Je dôležité, aby vláda či iné inštitúcie dokázali jasnejšou, predvídateľnejšou a konzistentnejšou komunikáciou vysvetliť obyvateľom dôležitosť opatrení a tak zabezpečili ich pochopenie a zvýšili ochotu v ich dodržiavaní,” uviedla Barbara Lášticová z Ústavu výskumu sociálnej komunikácie SAV.

Z prieskumu tiež vyplýva, že medzi najväčších zástancov plošného testovania patria voliči OĽANO, z ktorých 62 percent s ním rozhodne súhlasí a tiež voliči strany Za ľudí, z ktorých 39,5 percenta rozhodne súhlasí s testovaním.

Naopak s plošným testovaním najmenej súhlasia voliči ĽSNS, ide o 49,4 percenta, ktoré s ním rozhodne nesúhlasí. Ďalej ide o voličov strany Smer-SD, konkrétne 37,7 percenta s ním rozhodne nesúhlasí. V rámci voličov strany Hlas -SD s celoplošným testovaním rozhodne nesúhlasí 33 percent.
      Prieskum sa realizoval v období od 29. októbra do 4. novembra 2020 na vzorke 1000 ľudí.

1 komentár

  1. Tu je jasne vidieť ako to v skutočnosti s tým “DOBROVOĽNÝM” testovaním je!!! Zlodej a plagiátor porušil ústavu keď ľudí prinútil aby sa museli nedobrovoľne zúčastniť tohoto jeho nezmyselného experimentu!!! Dôkazom toho sú testy, ktoré sa robia teraz a v ktorých nám vychádzajú zrazu neuveriteľné čísla nakazených!!! Týmto sa dokázalo iba to, že celoplošné testovanie bolo iba vyhodením obrovských finančných prostriedkov!!! Lebo ako sa v zápätí ukazuje, že nakazených sa nepodarilo vôbec zachytiť pri tomto nezmyselnom testovaní!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 Úmrtí 3,362 Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 16. januára 2021 - 03:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky