Londýnska polícia zatkla sto ľudí odmietajúcich opatrenia

0
Policajti s ochrannými rúškami zatýkajú muža počas protestu proti opatreniam zavedených s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu SARS-CoV-2 v centre Londýna. Foto: TASR/AP

Polícia v britskej metropole Londýn zatkla v noci na piatok 104 ľudí za porušenie opatrení zavedených s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra Reuters.

Na protest proti novým opatrenia sa demonštranti zišli v centre Londýna. „Večer sa dav ľudí rozhodol ignorovať nové nariadenia, správať sa nezodpovedne a spôsobom, ktorým ohrozovali iných. Viac ako 100 z týchto ľudí bolo zatknutých,” uviedla polícia.

V Anglicku platí od štvrtka rána čiastočný lockdown s rozsiahlymi obmedzeniami týkajúcimi sa najmä spoločenských aktivít, ktoré vláda zaviedla v boji proti narastajúcim prípadom ochorenia COVID-19. Nariadenia by mali platiť do 2. decembra.

Škótsko, Wales a Severné Írsko sa rozhodli v boji proti koronavírusu zaviesť vlastné opatrenia.

Od začiatku pandémie sa v Británii nakazilo už viac ako 1,12 milióna ľudí a takmer 48 000 ľudí zomrelo v spojitosti s ochorením COVID-19. V stredu pribudlo v krajine 492 úmrtí, čo predstavuje najvyšší počet od začiatku pandémie.

- Reklama -