Voľby USA: Vo Filadelfii sa dočasne zastavilo sčítavanie hlasov

0
Volič Cornell Anderson hlasuje počas Volebného dňa v rámci prezidentských volieb USA v meste Kelso, v americkom štátge Washington. Foto: TASR/AP

Sčítavanie hlasov odovzdaných v prezidentských voľbách bolo vo štvrtok dočasne zastavené v meste Filadelfia v americkom štáte Pensylvánia. Informovala o tom televízia NBC News.

Demokrati sa totiž obrátili na Najvyšší súd v snahe zvrátiť rozhodnutie súdu nižšej inštancie, ktorý republikánskym “pozorovateľom” umožnilo vstup do budovy, kde sa sčítavajú hlasy. Zrátavanie hlasov je streamované naživo a demokrati žiadajú, aby osoby dohliadajúce na tento proces boli vonku, nie priamo v budove.

Trumpova kampaň na tlačovej konferencii vo Filadelfii krátko predtým oznámila, že má súdny príkaz umožňujúci jej dohliadať na proces sčítavania hlasov v štáte Pensylvánia, považovanom za kľúčový.

V Pensylvánii, kde je spočítaných približne 92 percent hlasov, sa Trumpov náskok výrazne znížil. Kým v stredu tam úradujúci šéf Bieleho domu viedol o viac ako 600 000 hlasov, momentálne má náskok menej ako 200 000 hlasov. Približne 750 000 hlasov je stále nezarátaných.

Ak Biden vyhrá v Pensylvánii, ktorá má 20 hlasov voliteľov, podľa televízie CNN už bude mať dosť voliteľov na to, aby sa stal 46. prezidentom Spojených štátov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu