sobota, 23 januára, 2021
6.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Zber údajov o pracovnej zaťaženosti sudcov pre pandémiu prerušili

Zber údajov o pracovnej zaťaženosti sudcov pre pandémiu prerušili

Zber časových údajov o pracovnej zaťaženosti sudcov je od 25. októbra prerušený v dôsledku zhoršujúcej sa pandemickej situácie. TASR to potvrdil Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti (MS) SR.

„Podarilo sa nám úspešne zrealizovať dva z plánovaných šiestich týždňov zberu údajov od stoviek sudkýň a sudcov po celom Slovensku,” spresnil. V zbere plánuje rezort spravodlivosti pokračovať na jar 2021. „S doteraz zozbieranými údajmi začneme pracovať s cieľom skvalitnenia jarnej časti zberu a urýchlenia fázy vyhodnocovania údajov,” dodal Bubla.

Ďalej uviedol, že metodika takzvaného váženia prípadov využíva údaje z merania pracovnej záťaže a zameriava sa na hlavné kategórie sudcovských aktivít. Napríklad vedenie pojednávania, prípravu na pojednávanie, prípravu rôznych druhov súdnych rozhodnutí, administratívne činnosti či iné sudcovské aktivity, ktoré bezprostredne nesúvisia s prideleným prípadom.

Výskumný projekt by mal byť podľa Bublu schopný zodpovedať viacero otázok. „O koľko je viac alebo menej časovo náročný jeden typ prípadu v porovnaní s iným? Aký je priemerný čas potrebný na vyriešenie určitého množstva prípadov daného typu? Koľko sudcovského času, respektíve koľko sudcov si vyžaduje spracovanie prílevu nových prípadov na daný súd? Ako alokovať financie a pracovnú záťaž tak, aby zohľadňovali náročnosť prípadov?” uviedol.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 Úmrtí 3,894 Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 23. januára 2021 - 11:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky