pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodArénaŠpecializovaný trestný súd bude dnes rozhodovať o Kováčikovi

Špecializovaný trestný súd bude dnes rozhodovať o Kováčikovi

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku bude o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať obvineného špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika rozhodovať v nedeľu (25. 10.).

Rovnako v nedeľu bude rozhodovať sudkyňa o návrhu na väzobné stíhanie ďalšieho obvineného, vysokého policajného funkcionára Norberta Pakšiho. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. O návrhu na väzobné stíhanie Norberta Pakšiho sa začne rozhodovať o 9.00 h a o Dušanovi Kováčikovi o 11.00 h.

Prokurátor ÚŠP podal návrh na väzobné stíhanie dvojice v sobotu v skorých ranných hodinách. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. „Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby na dve obvinené osoby D. K. a N. P. pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a iné. V prípade osoby D. K. prokurátor návrh na väzbu podáva pre konštatovanie naplnenia dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby. U obvineného N. P. sa návrh na väzbu podáva pre všetky dôvody väzby,” vysvetlila hovorkyňa. U Pakšiho, funkcionára útvaru zvláštnych policajných činností, ktorý má na starosti aj odpočúvanie, je teda aj obava z úteku.

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková rozhodla o dočasnom pozastavení výkonu funkcie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika dňom 22. októbra. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu prijímania úplatku, ako aj zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Kováčika i Pakšiho zadržala Národná kriminálna agentúra pri štvrtkovom zásahu (22. 10.) v Bratislave.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 27. septembra 2021 - 15:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -