Ministerstvo spravodlivosti odporúča súdom zrušiť, respektíve odročiť pojednávania

0
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: TASR

Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR v súvislosti so zákazom vychádzania odporúča súdom zrušiť, respektíve odročiť súdne pojednávania, hlavné pojednávania a verejné zasadnutia, ktoré sa majú uskutočniť od 24. októbra do 1. novembra. Informovalo o tom na svojom webe.

“Obdobné odporúčanie zrušiť, respektíve odročiť pojednávania platí aj pre notárov vykonávajúcich dedičské pojednávania, ako aj pre súdnych exekútorov, a to vo vzťahu k úkonom, ktoré vyžadujú fyzickú prítomnosť oprávnených, povinných a iných osôb,” spresnil rezort.

Mimo okresov Bardejov, Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín bude podľa MS SR prípustný výkon podnikateľskej činnosti vrátane advokátskeho povolania. V rámci týchto okresov budú môcť podnikateľskú činnosť vykonávať len osoby s negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19.

Rezort spravodlivosti zároveň v súvislosti s rozhodovaním o väzobných veciach pripomína, že predvedenie a eskorty podozrivých, obvinených a odsúdených nemožno považovať za výkon slobody pohybu a pobytu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu