štvrtok, 24 júna, 2021
26.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Ladislava Hamrana zo Slovenska opäť zvolili za šéfa agentúry Eurojust

Ladislava Hamrana zo Slovenska opäť zvolili za šéfa agentúry Eurojust

Národného nominanta Slovenskej republiky Ladislava Hamrana v utorok znovu zvolili za predsedu Agentúry EÚ pre justičnú spoluprácu v trestných veciach (Eurojust). Uviedla to Európska komisia (EK) na internetovej stránke tejto agentúry.

Voľby sa uskutočnili v rámci videokonferenčného stretnutia členov kolégia Eurojustu, na ktorom sa zúčastnili jeho národní členovia z krajín EÚ, ako aj zástupca Európskej komisie.

„To, že som bol opätovne zvolený svojimi kolegami, je pre mňa veľkou výsadou a najvyšším uznaním mojej práce počas môjho prvého obdobia vo funkcii predsedu. Pevne verím v naše poslanie a schopnosť dosiahnuť zmenu a považujem za veľkú česť viesť agentúru ďalšie štyri roky,” uviedol Hamran vo vyhlásení pre médiá.

Podľa jeho slov znovuzvolením za šéfa Eurojustu, ktorý sídli v holandskom Haagu, dostal zároveň jasný mandát na smerovanie k úplnej digitalizácii justičnej spolupráce v Európe a zameranie sa na ďalšie rozširovanie globálnej siete tejto agentúry.

Hamran je bývalý prokurátor s viac ako 20-ročnými skúsenosťami v praxi, najmä v prípadoch hospodárskej trestnej činnosti, korupcie a vymáhania majetku.

Práve digitalizácia európskeho súdnictva bola jedným z ústredných cieľov jeho prvého funkčného obdobia a tejto téme sa chce venovať naďalej. Eurojust by mal zohrávať dôležitú úlohu pri zavádzaní systému bezpečných digitálnych kanálov na výmenu informácií a dôkazov medzi prokurátormi, čo bude súčasťou návrhu EK v oblasti digitálnej spravodlivosti.

Hamran zdôrazňuje potrebu medzinárodnej spolupráce v oblasti justície a zintenzívnenie justičnej spolupráce s partnermi mimo EÚ. Medzi jeho ďalšie priority patrí aj pokračovanie v boji proti terorizmu a posilnenie partnerstiev s agentúrami EÚ pre policajnú spoluprácu (Europol) a ochranu vonkajších hraníc (Frontex).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,456 +36 Dnes Úmrtí 12,502 Uzdravení 378,307 Infikovaných 647 Last updated: 24. júna 2021 - 11:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -