Sulík: SaS je proti zatváraniu reštaurácií, fitnescentier a divadiel Krajčí: Sulíkove vyjadrenia sú veľmi nešťastné

0
minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (SaS) Foto: TASR

Strana SaS je proti tomu, aby sa zatvárali reštaurácie, fitnescentrá či divadlá, bolo by to mimoriadne škodlivé pre ekonomiku. Počas rokovania ústredného krízového štábu to povedal šéf strany a minister hospodárstva Richard Sulík. Návrh na zatvorenie týchto prevádzok podľa neho predstavila pandemická komisia vlády. Sulík dúfa, že k takémuto rozhodnutiu nedôjde. Ministra tiež prekvapilo, že nikto z odborníkov neprišiel s presnými dátami.

SaS je podľa Sulíka za to, aby boli reštaurácie a ďalšie prevádzky otvorené za dodržania prísnych hygienických opatrení, ako sú dvojmetrové odstupy, rúška či dezinfekcia rúk.

“Veľmi ma prekvapilo, že nikto z odborníkov nemá dáta. Nevieme, koľko z nakazených chodí pravidelne do fitnescentra, divadla, reštaurácií,” povedal novinárom. Preto tieto zákazy považuje za “strieľanie od pása” a mimoriadne škodlivé pre ekonomiku.

Na Richarda Sulíka reagoval minister zdravotníctva Marek Krajčí. “Považujeme vyjadrenia ministerstva hospodárstva za veľmi nešťastné. Na krízovom štábe sme si to všimli a hodnotíme ho veľmi negatívne. Pokiaľ nebudeme jednotní, vojnu s pandémiou nevyhráme,” vyhlásil Krajčí.

-red, TASR –

https://www.facebook.com/RichardSulik/posts/3426541867425517