Matovič, Krajčí aj Mikas mlčia. Pandemická komisia navrhla prísnejšie opatrenia

0
Zľava predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) a hlavný hygienik SR Ján Mikas (Foto: TASR)

Pandemická komisia predloží Ústrednému krízovému štábu (ÚKŠ) ďalšie opatrenia na boj s novým koronavírusom. Oznámil to premiér Igor Matovič (OĽANO) po asi šesťhodinovom sobotňajšom rokovaní pandemickej komisie. Opatrenia nepredstavil. ÚKŠ sa zíde v nedeľu 11. októbra.

Komisiu zvolali pre rastúci počet infikovaných. Matovič tvrdí, že počty nakazených budú zrejme dramaticky narastať. Najväčšou zbraňou je podľa jeho slov nateraz nosenie rúška. “Musíme sa brániť ako spoločenstvo veľmi zodpovedných ľudí,” uviedol Matovič.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas avizoval prijatie opatrení, ktoré by zabránili, aby sa Slovensko vydalo cestou susednej Českej republiky. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) verí, že v nedeľu ústredný krízový štáb podporí návrhy pandemickej komisie, ktoré pomôžu zastaviť aktuálnu situáciu. Tie ale podobne, ako premiér, nekonkretizoval.

O pol desiatej večer premiér Matovič na sociálnej sieti napísal: “Keďže situácia sa prudko vyvíja veľmi neželaným smerom, dnes 6 hodín zasadala Pandemická komisia, aby navrhla súbor nových ochranných opatrení. O ich prijatí však musí zajtra rozhodnúť Ústredný krízový štáb, preto o nich budeme informovať až potom. Dík za pochop, dobrú noc.”

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220606804652534
- Reklama -