štvrtok, 1 decembra, 2022
1.4 C
Bratislava
ÚvodArénaFrancúzsko: Bary v štyroch mestách musia byť zatvorené, počet nakazených pribúda

Francúzsko: Bary v štyroch mestách musia byť zatvorené, počet nakazených pribúda

Francúzsky najvyšší stav pohotovosti počas pandémie koronavírusu vstúpil v sobotu do platnosti v mestách Lyon, Lille, Grenoble a Saint Étienne, keďže krajina sa zo všetkých síl snaží zastaviť šírenie nákazy. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Denný počet pozitívnych prípadov vo Francúzsku dosiahol v piatok nový rekord vyše 20.000. Pribudlo aj ďalších 62 úmrtí na ochorenie COVID-19 spôsobované koronavírusom, takže ich celkový počet je od 1. marca 32.630.

Počas najvyššieho stupňa pohotovosti musia byť bary zatvorené; reštaurácie sú otvorené len za prísnych hygienických opatrení: napríklad platí limit šiestich hostí sediacich za jedným stolom, ktorí musia mať rúška, keď pred nich kladú jedlo.

Paríž má maximálny stupeň pohotovosti už od utorka 6. októbra a Marseille od konca minulého mesiaca – minister zdravotníctva Olivier Véran však vo štvrtok vyhlásil, že situácia sa v tomto juhofrancúzskom meste zlepšuje. Povedal tiež, že dúfa, že na budúci týždeň sa tam bude môcť znížiť stupeň pohotovosti.

Francúzsko bolo počas prvej vlny pandémie koronavírusu jednou z najťažšie zasiahnutých krajín v Európe a od polovice marca do polovice mája tam platila prísna celoštátna 55-dňová karanténa (lockdown).

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -