nedeľa, 24 januára, 2021
5.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Čaputová: Úsilie a nádej Cichanovskej sú hodné nášho rešpektu

Čaputová: Úsilie a nádej Cichanovskej sú hodné nášho rešpektu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok prijala jednu z líderiek bieloruskej opozície Sviatlanu Cichanovskú. Úsilie a nádej, ktorú nestráca ani v ťažkej životnej situácii, je podľa prezidentky hodná nášho rešpektu. Informovala o tom na sociálnej sieti.

„Celý demokratický svet vrátane SR považuje snahu státisícov demonštrujúcich Bielorusov a Bielorusiek o slobodné voľby za oprávnenú,” uviedla Čaputová. Bitie, zatýkanie pokojne demonštrujúcich ľudí, odmietanie zdravotnej starostlivosti zraneným demonštrantom či vynucovanie odchodov opozičných predstaviteľov z krajiny sú podľa nej praktiky, ktoré ukazujú, že režim Alexandra Lukašenka stratil legitimitu.

Čaputová upozornila, že Cichanovská pre svoju krajinu veľa obetovala. Okrem iného musela nedobrovoľne opustiť svoj domov v Minsku.

Jedna z líderiek bieloruskej opozície vo štvrtok absolvovala aj stretnutie s premiérom SR Igorom Matovičom (OĽANO) či ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivanom Korčokom (nominant SaS).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 24. januára 2021 - 15:41 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky