štvrtok, 21 januára, 2021
4.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Kandidátom na šéfa generálnej prokuratúry je aj Šanta, navrhol ho poslanec Gyimesi

Kandidátom na šéfa generálnej prokuratúry je aj Šanta, navrhol ho poslanec Gyimesi

Ďalším kandidátom na post generálneho prokurátora je prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta, do funkcie ho nominoval poslanec Národnej rady (NR) SR Juraj Gyimesi (OĽANO). Uviedol to predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Milan Vetrák (OĽANO). Okrem Šantu je už známym kandidátom aj Jozef Čentéš. Návrhy na kandidátov na šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR možno podávať do piatka (9. 10.).

Premiér Igor Matovič (OĽANO) v súvislosti s tým povedal, že v koalícii nie je dohoda na kandidátovi na GP a poslanci za OĽANO sú v konaniach slobodní. „Poslanec nášho klubu sa zrejme domnieva, že Šanta by bol dobrým kandidátom a aj dobrým generálnym prokurátorom. Možno prídu aj iné návrhy z poslaneckého klubu,” poznamenal predseda vlády. Očakával však, že každá inštitúcia, ktorá môže navrhnúť kandidáta na GP, navrhne jedno kvalitné meno. Matovičovi sa zdá, že nastal “kartel nominujúcich” a vopred sa spoločne dohodli na jednom vopred vybratom kandidátovi.

Čentéš je prokurátorom GP, do funkcie ho navrhli ombudsmanka Mária Patakyová, Rada prokurátorov SR, ako aj viaceré právnické fakulty. Parlament má voliť šéfa prokurátorov na schôdzi, ktorá sa začne 24. novembra. Ešte predtým má uchádzačov vypočuť ústavnoprávny výbor.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 +2,464 Dnes Úmrtí 3,801 +64 Dnes Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 21. januára 2021 - 15:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky