streda, 21 apríla, 2021
8 C
Bratislava
Úvod Aréna Najneskôr do leta vznikne zrejme spoločná maďarská strana, uviedol šéf Spolupatričnosti

Najneskôr do leta vznikne zrejme spoločná maďarská strana, uviedol šéf Spolupatričnosti

Spoločná strana zastupujúca maďarskú menšinu by mala vzniknúť do leta budúceho roka, myslí si to Réka Bokor z mimoparlamentnej strany Spolupatričnosť. Ešte nie je dohoda na tom, či predstavitelia Spolupatričnosti, Mosta-Híd a SMK začnú zbierať podpisy pre vznik novej strany alebo pretransformujú jednu zo svojich. Obe možnosti podľa Bokor prichádzajú do úvahy.

„V komárňanskej deklarácii sa spomína, že v nasledujúcich voľbách už pôjdeme pod záštitou jednotnej strany. Osobne si myslím, že najneskôr do leta budúceho roka by mala vzniknúť spoločná strana,” povedala pre TASR Bokor.

Predseda Mosta-Híd László Sólymos si myslí, že strana by mala vzniknúť čo najskôr. „Bez zbytočného otáľania, aby sme opäť nestratili dôveru ľudí, ktorí nám teraz držia palce,” povedal pre TASR s tým, že rokujú aj o možnosti zbierania podpisov na jej vznik.

Pre vytvorenie spoločnej strany vznikli dve pracovné skupiny.

„Prvá rokuje o právnych a politických otázkach, ako stranu a jej štruktúry vytvoriť, druhá skupina rokuje o ideových východiskách a programe,” uviedla Bokor.

„Komunikáciu sa snažíme pomaly zosúladiť a tiež nájsť spoločný prístup k témam, na ktorých sa názory strán zhodujú, a aj k otázkam, v ktorých sa ideová podstata strán rozchádza,” skonštatoval pre TASR tlačový tajomník SMK Róbert Králik.

Most-Híd, SMK a Spolupatričnosť podpísali 20. augusta v Komárne deklaráciu o vytvorení spoločnej maďarskej strany. Sólymos nedávno naznačil aj spoluprácu Mosta-Híd so stranou Dobrá voľba exministra Tomáša Druckera v odborných témach.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 21. apríla 2021 - 01:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -