nedeľa, 13 júna, 2021
14.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Zásah proti dílerom drog. Polícia zadržala štyri osoby, tri už obvinila

Zásah proti dílerom drog. Polícia zadržala štyri osoby, tri už obvinila

Pri policajnej akcii proti dílerom drog v Bratislave a jej okolí zadržali štyri podozrivé osoby a dôkazný materiál, okrem iného aj kryštalické látky či rôzne pomôcky pre užívanie drog. Vyšetrovateľ už obvinil troch zo štyroch zadržaných, jedného muža a dve ženy, z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

„Obvinenému M. D. z Bratislavy, obvinenej L. H. z okresu Prievidza a M. I. z Malinova hrozí v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,” informuje polícia na sociálnej sieti. Zaistený materiál je v súčasnosti podrobený expertíznemu skúmaniu. Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že omamné látky mali obvinení zadovažovať a prechovávať v chatke v bratislavskej záhradkárskej oblasti Žabí Majer, v chatke na Bojnickej ulici v hlavnom meste, ale aj v byte v bratislavskej Petržalke a v meste Pezinok.

Pri policajnej akcii proti dílerom drog v Bratislave a jej okolí zadržali štyri podozrivé osoby a dôkazný materiál, okrem iného aj kryštalické látky, či rôzne pomôcky k užívaniu drog. Foto: TASR

„Omamné látky mali následne prostredníctvom ďalších osôb distribuovať užívateľom drog na území celého Bratislavského kraja,” spresnila polícia. Tá na objasnení prípadu pracovala niekoľko mesiacov. Operatívno-pátracou činnosťou sledovala a dokumentovala činnosť osôb, ktoré drogy mali predávať. Bratislavská krajská kriminálka naďalej pracuje na zabezpečení dostatku materiálu, na základe ktorého budú môcť realizovať ďalšie policajné akcie zamerané na drogovú trestnú činnosť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,026 +42 Dnes Úmrtí 12,439 +3 Dnes Uzdravení 377,254 Infikovaných 1,333 Last updated: 13. júna 2021 - 22:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -