utorok, 13 apríla, 2021
3.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Nemecko prijalo nové opatrenia: obmedzí počty ľudí na verejných zhromaždeniach a oslavách

Nemecko prijalo nové opatrenia: obmedzí počty ľudí na verejných zhromaždeniach a oslavách

Nemecko obmedzí počty osôb na verejných zhromaždeniach a rodinných oslavách v oblastiach najviac postihnutých koronavírusom SARS-CoV-2.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová rokovala v utorok o nových opatreniach prostredníctvom videokonferencie s predsedami vlád 16 spolkových krajín, informovala agentúra AFP.

V oblastiach, kde počet infikovaných dosiahne 35 na 100 000 obyvateľov, bude počet účastníkov na zhromaždeniach na verejných priestranstvách alebo v prenajatých priestoroch obmedzený na 50 osôb. Vláda obyvateľom odporúča, aby zhromaždenia v súkromných priestoroch obmedzili na 25 osôb, uvádza agentúra DPA.

V oblastiach s 50 pozitívnymi prípadmi na 100 000 obyvateľov sa povolený počet účastníkov na verejných zhromaždeniach zníži na 25 osôb. V súkromných priestoroch vláda odporúča účastníkov obmedziť na desať.

Takáto reakcia je podľa Merkelovej nevyhnutná na zastavenie šírenia vírusu v súvislosti s nedávnymi ohniskami nákazy spojenými so svadbami, rodinnými zhromaždeniami alebo oslavami, píše AFP.

Občanom, ktorí v reštauráciách a iných prevádzkach uvedú falošné osobné údaje, bude podľa DPA hroziť pokuta v minimálnej sume 50 eur.

„Vieme, že pred nami je ťažké obdobie – a to jesenné a zimné mesiace. Vidíme postupný nárast počtu infikovaných, a to je prirodzene dôvod na znepokojenie, ale vieme tiež to, že sa tomu môžeme postaviť prijatím správnych opatrení. Jasne sme si stanovili priority – udržať chod hospodárstva dovtedy, ako to bude možné v podmienkach pandémie, a chceme, aby mohli deti chodiť do škôl a jaslí tak dlho, ako to bude možné,” povedala Merkelová.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,168 +106 Dnes Úmrtí 10,630 +65 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,238 Last updated: 13. apríla 2021 - 03:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -