štvrtok, 21 januára, 2021
4.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Rada prokurátorov oznámi meno kandidáta na generálneho prokurátora v stredu

Rada prokurátorov oznámi meno kandidáta na generálneho prokurátora v stredu

Rada prokurátorov bude v rokovaní o výbere kandidáta na funkciu generálneho prokurátora SR pokračovať aj v stredu (30. 9.). Zároveň v stredu oznámi aj meno kandidáta zo štyroch prokurátorov, ktorých prezentácie si v utorok vypočula. TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR a Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) SR Jana Tökölyová.

„Rada prokurátorov sa po ukončení prezentácií uchádzačov, bez účasti hostí, odobrala na rokovanie o výbere kandidáta na funkciu generálneho prokurátora. Rokovanie bude pokračovať aj zajtra v dopoludňajších hodinách. Pred obedom 30. septembra Rada prokurátorov oznámi médiám, ktorého z uchádzačov navrhne Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady Slovenskej republiky,” objasnila hovorkyňa.

Rada prokurátorov Slovenskej republiky v utorok na svojom mimoriadnom neverejnom zasadnutí vyberala jedného kandidáta na funkciu generálneho prokurátora zo štyroch uchádzačov. Rada si postupne vypočula prezentácie – prokurátora Generálnej prokuratúry SR (GP SR) Jozefa Čentéša, prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) SR Tomáša Honza, prokurátora Krajskej prokuratúry (KP) v Banskej Bystrici Rastislava Remetu a napokon prokurátora ÚŠP Jána Šantu. Neverejné zasadnutie a prezentácia prebiehala na pôde GP SR.

Prezentácia bola aj za účasti schválených hostí z Ústavnoprávneho výboru Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), zástupcu občianskeho združenia Via Iuris, zástupcu nadácie Zastavme korupciu a napokon zástupcu občianskeho združenia Transparency International Slovensko.

Rada prokurátorov uzavrela zoznam prokurátorov, ktorých pozvala na utorkovú prezentáciu na svojom mimoriadnom zasadnutí 18. septembra.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 +2,464 Dnes Úmrtí 3,801 +64 Dnes Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 21. januára 2021 - 16:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky