Kočner: Myslím si, že za celou kauzou Markíza stál exnámestník SIS

1
Marian Kočner (Autor: TASR)

Podnikateľ Marian Kočner, ktorý v utorok vypovedal pred Okresným súdom Bratislava II (OS) v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej uviedol, že za celou kauzou Markíza stál bývalý námestník Slovenskej informačnej služby (SIS) Jaroslav Svěchota.

Podľa jeho slov v čase okolo roku 1997 SIS viedla spis na neho a na bývalého riaditeľa televízie Pavla Ruska. „Peter Steinhübel mal eminentný záujem o vstup do médií a mal záujem vstúpiť do televízie Markíza. V tom čase udržiaval nadštandardné vzťahy s vtedajším námestníkom SIS Svěchotom, ktorý zase udržiaval nadštandardné vzťahy so sýkorovcami a Mikulášom Černákom,” povedal Kočner.

„Je pre mňa nemysliteľné a nepochopiteľné, že by Steinhübel nevedel, že si obžalovaný Pavol Rusko objednal vraždu Volzovej. Že by on neprišiel za Pavlom Ruskom a nepovedal mu, že bude jeho spoločníkom, alebo pôjde do väzenia,” vyhlásil Marian Kočner. „Môj osobný názor je, že celú kauzu Markíza rozpútal Svěchota, aby mohol on alebo niekto z predstaviteľov vtedajšej vládnej moci ovládať Markízu,” dodal.

Ďalší svedok v utorok vypovedal, že išlo o člena skupiny černákovcov Slavomíra S. Podrobne opísal stretnutie Pavla Ruska s Černákom v Banskej Bystrici. Stretnutie, na ktorom mal požiadať Rusko Černáka o zavraždenie svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Klaus-Volzovej, mal dojednať ďalší spoluobžalovaný Miloš Kaštan. Pavol Rusko prišiel na stretnutie s Černákom maskovaný. Stretnutie trvalo približne 20-30 minút.

„Miki sa smial a nám povedal, že ten blázon Pavol Rusko si chcel objednať vraždu Volzovej,” povedal Slavomír S. o situácii, ktorá nastala po stretnutí v kanceláriách Černákovej firmy. Pavol Rusko Černákovi údajne ponúkal za likvidáciu Volzovej 20 miliónov slovenských korún. Černák podľa svedka Ruskovi povedal, že “také veci nerobí”. Bývalému riaditeľovi Černák neveril, nepoznal ho a myslel si, že je to nejaká “búda, pasca”.

„Jeho výsluch vnímam tak, že, podobne ako pán Kaštan, podobne ako pán Černák pri prvom výsluchu, potrebovali nejaký čas na takú, by som povedal rozcvičku, aby potom si spomenuli na tie skutočnosti, ktoré boli aj tak zverejnené. V podstate veľmi ploché skutočnosti bez nejakých relevantných detailov, a je to len v snahe pomôcť sebe a privodiť si podmienečné prepustenie a iné výhody,” povedal pre média obhajca Marek Para.

Senát Okresného súdu Bratislava II odročil hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej na 27. novembra. V prípade figuruje ako obžalovaný exriaditeľ televízie Markíza Pavol R., bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan.

1 komentár

  1. Môže to byť. Kto ho vie? Ale ak zoberieme v úvahu, aký bol okolo toho cirkus, tak neviem. Ja si spomínam na to ako sa politici pred Markízou predbiehali, aby si nahnali politické body!!! Spomínate si? Zachráňme Markízu. Pripadalo mi to skôr, ako mocenský boj o to, kto vyhrá nasledujúce voľby. Inak keď sme pri koč_nerovi. Zmenky sú pravé. Na Eurorešpekt treba pozrieť články súvisiace s touto kauzou. To iba preto, aby ste mali pohľad aj z iného zorného uhla. Nie iba to čo vám priniesol mainstream. Ten dosť selektoval informácie a skresľoval tak údaje, ktoré by viedli k odhaleniu pravdy. To ste sa mohli dozvedieť pri vynesení rozsudku v inej kauze. Kde média označovali Koč_nera už za vinného, ale nakoniec súd rozhodol inak!!! Obžaloba sa dopustila zásadných chýb a nakoniec neuniesla dôkazné bremeno!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu